Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni

Shikim Te Kendshem
 
ForumFaqa StartueseGalleryCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Nje e diele me Kastriot Tushen

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Dj-Erjoni
Dj-Erjoni
avatar

Numri i postimeve : 420
Registration date : 01/11/2007

MesazhTitulli: Nje e diele me Kastriot Tushen   Thu Jan 29, 2009 6:56 am

Kur nis zakonisht fundjava per ju?

Te them te drejten, shume rralle arrij ta shijoj ashtu si duhet fundin e nje jave, pasi ne me te shumten e hereve gjendem ne pune. E kur them pune, kuptohet ne ndonje koncert, qe zakonisht realizohet jashte Shqiperise. Ndersa kur qellon te jem ne Tirane, perpiqem ta nis qe te shtunen ne mengjes fundjaven time.

Dhe si nis nje mengjes i tille pushimi ne shtepine tuaj?

I zhurmshem, sepse femijet gezojne, qe jam dhe une me ta ne shtepi dhe nisin e bejne rremujen, qe mua me pelqen. Ulemi te gjithe ne tryeze, per te ngrene mengjesin dhe pikerisht aty bejme planet se ku do te shkojme.

Preferoni te rrini me shume ne shtepi apo te levizni?

Mua me pelqen me shume te rri ne shtepi, pasi jam i tejngopur me udhetimet brenda dhe jashte Shqiperise, por per t'u bere qejfin femijeve ua le atyre te dore te zgjedhin. Dhe vendimi i tyre eshte gjithmone per te ikur diku.

Cilat jane vendet qe frekuentoni zakonisht?

Lokali qe frekuentojme me shume ne Tirane eshte bari tek hotel "Mondial" ndersa jashte Tiranes preferojme shpesh te shkojme ne Kruje. Vazhdoj te kem nje lidhje te cuditshme me ate qytet edhe pse kam vite, qe jam shkeputur prej tij.

Ju pelqen te jeni vetem me familjen tuaj apo me sa me shume miq, per fundjave?

Une dihet qe jam nje natyre, qe gezoj kur jam me sa me shume miq rreth e rrotull vetes, por kur vjen fundi i javes me pelqen te jem vetem me femijet dhe bashkeshorten time. E thashe edhe ne fillim, qe nuk jane shume te shpeshta heret kur na qellon te jemi te gjithe bashke, per t'i bere qejfin njeri- tjetrit. Ndaj nuk duhen shpenzuar me kot keto here te pakta.

Kur jeni me miq ne tryeze, ju pelqen te beni protagonistin?

Nuk e kam qellim me vete te terheq vemendjen kur jam me miq ne tryeze. Une jam me shume ai qe krijoj zhurmen duke qeshur me ate qe thone te tjeret. Rralle mund te ndodhe qe ta mbaj une tryezen gjalle, me protagonizmin tim.

Gatuani, nese po cilin mund te quani specialitetin tuaj?

Po te thosha di te gatuaj do te genjeja disi. Bashkeshortja ime eshte nje amvise shume e mire, ndaj nuk me eshte dashur t'i hyje kesaj angarie, qe quhet kuzhine. Pastaj dhe koha ime e lire nuk mjafton per t'u argetuar me nje kesi lloj punesh.

Mbasditja e se dieles si shkon ndersa mendoni se neser vjen serish e hena, nisin serish punet e shumta?

Ndryshe nga ata, qe jane te angazhuar me nje pune administrative, c'ka do te thote, qe te henen duhet te jene detyrimisht ne pune, per mua mbaditja e se dieles nuk eshte shume e tmerrshme per t'u kaperdire.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dj-erjoni.albanianforum.net
 
Nje e diele me Kastriot Tushen
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni :: Portrete-
Kėrce tek: