Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni

Shikim Te Kendshem
 
ForumFaqa StartueseGalleryCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 SHBA, shpetojne pasagjeret e avionit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Dj-Erjoni
Dj-Erjoni
Admin

Numri i postimeve : 420
Registration date : 01/11/2007

MesazhTitulli: SHBA, shpetojne pasagjeret e avionit   Thu Jan 29, 2009 4:10 am

Nuk ka asnje viktime nga incidenti ne Nju Jork. Administrata e Aviacionit Federal ne Shtetet e Bashkuara deklaroi se jane shpetuar qe te gjithe pasagjeret dhe pjesetaret e ekuipazhit te Airbusit me 151 persona ne bord.


Sipas zyrtareve te aeroportit, ka qene pikerisht nje tufe zogjsh qe ka demtuar te dy motorret e avionit. Nuk ka asnje te dhene qe te beje te mendohet per nje incident te lidhur me sigurine, i kane pohuar ata BBC-se.

Njeri nga pasagjeret rrefeu se problemet kishin nisur vetem pak minuta pas ngritjes ne ajer. “Degjuam nje zhurme te forte, avioni u lekund pak e pastaj filloi te mbushej me tym. Nuk vonoi shume dhe perfunduam ne lume”, eshte shprehur ai.

Merita me e madhe per shpetimin e jeteve duket se i takon pilotit qe ka mundur te realizoje nje manover vertet te lavderueshme per zbritjen jo te forte te avionit ne uje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dj-erjoni.albanianforum.net
 
SHBA, shpetojne pasagjeret e avionit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni :: Aktualiteti Boteror-
Kėrce tek: