Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni

Shikim Te Kendshem
 
ForumFaqa StartueseGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Kaliforni, arti i magjisė sė kristaleve tė akullit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Dj-Erjoni
Dj-Erjoni
Admin

Numri i postimeve : 420
Registration date : 01/11/2007

Kaliforni, arti i magjisė sė kristaleve tė akullit Empty
MesazhTitulli: Kaliforni, arti i magjisė sė kristaleve tė akullit   Kaliforni, arti i magjisė sė kristaleve tė akullit Icon_minitimeThu Jan 29, 2009 2:49 am

Njė profesor fizike nė Universitetin Caltech nė Kanada, Kenneth G. Libbrecht ka kthyer pasionin e tij pėr tė studiuar kristalet e akullit nė art. Nė librin e tij dhe nė faqen e internetit, Snowcrystals.com, ai pasqyron disa nga mrekullitė e kristaleve tė akullit dhe flokėve tė dėborės. Kenneth pėrdor teknikėn e iluminizmit dhe njė varietet flitrash me ngjyra pėr tė krijuar efekte tė ndryshme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://dj-erjoni.albanianforum.net
 
Kaliforni, arti i magjisė sė kristaleve tė akullit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni :: Arti Figurativ dhe Krijmtaria-
Kėrce tek: