Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni

Shikim Te Kendshem
 
ForumFaqa StartueseGalleryCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Embelsire me dardha franceze

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Dj-Erjoni
Dj-Erjoni
Admin

Numri i postimeve : 420
Registration date : 01/11/2007

MesazhTitulli: Embelsire me dardha franceze   Thu Jan 29, 2009 2:25 am

Embelsire me dardha franceze
Per 6 veta:
100 ml uje
6 dardha
100 gr sheqer
pak kanelle
pak karafil
akullore me vanilje

Ne fillim zijeni ujin. Nga ana tjeter pritini dardhat ne mes dhe hiqjani farat dhe pjesen e forte rreth tyre. Me pas vijini nja gjysem ore per tu zier. Me pas hiqini dhe shtoni ne uje sheqerin, kanellen dhe karafilin dhe lerini te zihen pak minuta. Me pas futini dardhat dhe lerini ashtu sa te zbuten ca. Me pas hiqini nga tenxherja dhe vendosini ne pjate. Ne anen tjeter zijeni shurupin dhe per pak minuta sa te trashet mire dhe me pas hidheni siper dardhave. Me pas vini brenda ēdo dardhe pak akullore me vanilje. Mund ta zbukuroni me karafilat e zier! Lereni te ftohet pak dhe servireni.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dj-erjoni.albanianforum.net
 
Embelsire me dardha franceze
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni :: Kuzhina Shqiptare-
Kėrce tek: