Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni

Shikim Te Kendshem
 
ForumFaqa StartueseGalleryCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Tave Kosi Tipike Shqiptare

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Dj-Erjoni
Dj-Erjoni
Admin

Numri i postimeve : 420
Registration date : 01/11/2007

MesazhTitulli: Tave Kosi Tipike Shqiptare   Sun Feb 01, 2009 9:56 am

TAVE KOSI (ELBASANI)
1 kofshė qingji (mesatare)
1 kg kos
6 vezė
2 luge supe miell
50 gr gjalp

Ziejmė mishin nė pak uje, me pak krip (sa tė mbulohet 1/3 e mishit) Rrafim vezėt me kosin dhe miellin, dhe i hedhin nė tavė, shtojmė lengun e mishit, e pėrziejmė mirė. Vėmė nė sipėfaqe gjalpin nė copa, e pjekim nė furrė nė 200°C derisa tė mpikset dhe tė skuqet sipėr.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dj-erjoni.albanianforum.net
 
Tave Kosi Tipike Shqiptare
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni :: Kuzhina Shqiptare-
Kėrce tek: