Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni

Shikim Te Kendshem
 
ForumFaqa StartueseGalleryCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 A E Dini Se Kush E Ka Shpikur Kompiuterin E Pare Ne Bot ?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Dj-Erjoni
Dj-Erjoni
avatar

Numri i postimeve : 420
Registration date : 01/11/2007

MesazhTitulli: A E Dini Se Kush E Ka Shpikur Kompiuterin E Pare Ne Bot ?   Sat Jan 31, 2009 12:34 pm

Jane Anglezet ata qe kane krijuar kompiuterin e pare te progamueshem gjat luftes se dyte botrore. Ai u perdor per deshifrimin e mesazheve sekrete Gjermane.Emri i ketij llogaritsi me valvola u pagezua COLOSSUS dhe keshtu pergenjeshtron te gjithe ata qe pretendonin se ishte I'ENIAC, ndertuar nga Amerikanet ne 1946, compiuteri i pare ne bot.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dj-erjoni.albanianforum.net
 
A E Dini Se Kush E Ka Shpikur Kompiuterin E Pare Ne Bot ?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni :: Kuriozitete-
Kėrce tek: