Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni

Shikim Te Kendshem
 
ForumFaqa StartueseGalleryCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Pėr Cilėn Arsye Vuajmė Nga Marrja E Mendve Nė Lartėsi ?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Dj-Erjoni
Dj-Erjoni
avatar

Numri i postimeve : 420
Registration date : 01/11/2007

MesazhTitulli: Pėr Cilėn Arsye Vuajmė Nga Marrja E Mendve Nė Lartėsi ?   Sat Jan 31, 2009 12:22 pm

Pėr Cilėn Arsye Vuajmė Nga Marrja E Mendve Nė Lartėsi ?

Kur gjendemi nė pika tė larta dhe shohim poshtė kemi sensacinoin qė nga njė moment nė tjetrin mund tė biem poshtė. Ky problem lind nga sytė, tė cilėt nuk gjejnė pika referimi tė afėrta ndaj janė tė detyruar ta fiksojnė vėshtrimin nė njė pikė mė tė largėt. Nga aparati i shikimit sinjali i gabuar mbėrrin nė tru, i cili kėrkon tė riekulibrojė trupin nė kohėn kur kjo gjė nė tė vėrtete nuk ėshtė e nevojshme.
Por ka qė vujnė nga marrja e mendve edhe nga origjina fiziologjike, p.sh. sepse kanė dėmtime nė labirint, organi i trupit qė konrollon pozicionin e trupit nė hapėsirė dhe qė gjendet nė brendėsi tė veshit. Problemi ėshtė i lidhur me sasinė e madhe apo tė vogėl tė tė endolinfa-s, lėngu qė gjendet nė labirint; origjina mund tė jetė njė traumė, njė infeksion apo tumorr, me rizultatin qė truri merr njė stimul tė gabuar.
Ndonjėherė marrjet e mendve mund tė lindin nė tru p.sh. nė njė mungesė kombinimi nė ato pika ku mbėrrijnė sinjalet nga periferia e trupit. Apo ndoshta pėr njė funksionim jo tė mirė tė neutotrasmetuesėve
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dj-erjoni.albanianforum.net
 
Pėr Cilėn Arsye Vuajmė Nga Marrja E Mendve Nė Lartėsi ?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni :: Kuriozitete-
Kėrce tek: