Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni

Shikim Te Kendshem
 
ForumFaqa StartueseGalleryCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Pėrse Format E Kėrthizės Ndryshojnė Kaq Shumė Nga Njė Njeri

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Dj-Erjoni
Dj-Erjoni
avatar

Numri i postimeve : 420
Registration date : 01/11/2007

MesazhTitulli: Pėrse Format E Kėrthizės Ndryshojnė Kaq Shumė Nga Njė Njeri   Sat Jan 31, 2009 12:14 pm

Pėrse Format E Kėrthizės Ndryshojnė Kaq Shumė Nga Njė Njeri Tek Tjetri ?

Forma e kėrthizės nuk varet nga faktorė gjenetikėapo nga kushtet e uterit por, thjeshtė, nga mėnyra qė kordoni ombelikal ėshtė lidhur nga mjeku. Nė ēastin e lindjes, mjeku pret kordonin ombelikal qė bashkon fėmijėn me nėnėn dhe lidh pjesėn qė mbetet tek fėmija nė formėn e njė nyeje tė vogė nė barkun e fėmijės. Kur plaga mbyllet, nyeja bie dhe lė nė barkun e fėmijės gropėn karakteristike, qė mund tė jetė nė forma tė ndryshme e bazuar nė mėnyrėn se si ėshtė mbyllur plaga, nė zotėsinė e kirurgut qė e ka lidhur nyjen dhe se sa pjesė e kordonit obelikal ka mbetur pas prerjes: nėse ėshtė lėnė shumė kėrthiza do tė jetė mė e dukur nga jashtė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dj-erjoni.albanianforum.net
 
Pėrse Format E Kėrthizės Ndryshojnė Kaq Shumė Nga Njė Njeri
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni :: Kuriozitete-
Kėrce tek: