Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni

Shikim Te Kendshem
 
ForumFaqa StartueseGalleryCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Kuriozitete per femijet e sapolindur

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Dj-Erjoni
Dj-Erjoni
avatar

Numri i postimeve : 420
Registration date : 01/11/2007

MesazhTitulli: Kuriozitete per femijet e sapolindur   Sat Jan 31, 2009 12:13 pm

cedildo foshnje pas lindjes ka saktė 350 eshtra, gjersa njeriu i moshuar ka 144 mė pak. Ekspertėt kanė zbuluar se shumė eshtra gjatė fazės sė zhvillimit tė njeriut shkrihen me te tjerat dhe kėshtu forcojnė skeletin e njeriut.

Foshnjet e lindura nė muajin Maj peshojnė mė rėndė se tjerėt. Arsyeja ende nuk dihet.

Njė nga 2000 fėmijė lind me njė dhėmb nė gojė

Fėmijėt me sy tė zi reagojnė 15 herė mė shpejtė se ata me sy ngjyrė me ngjyre. Ata janė mė tė mirė nė sportet ku kėrkohet reagim i shpejtė p.sh. futboll. Ndėrsa fėmijėt sykaltėr janė mė tė mirė nė sportet ku nuk duhet reagimi i shpejtė, p.sh. Golf
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dj-erjoni.albanianforum.net
 
Kuriozitete per femijet e sapolindur
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni :: Kuriozitete-
Kėrce tek: