Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni

Shikim Te Kendshem
 
ForumFaqa StartueseGalleryCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Si I Kėrcasim Gishtat ?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Dj-Erjoni
Dj-Erjoni
avatar

Numri i postimeve : 420
Registration date : 01/11/2007

MesazhTitulli: Si I Kėrcasim Gishtat ?   Sat Jan 31, 2009 11:59 am

Lėngu qė i lubrifikon artikulacionet e gishtave pėrmban fllucka tė vogla ajri. Kur kėrciten gishtat, presioni i fluidit ulet dhe flluckat e ajrit plasin duke provokuar njė lindje tė flluckave mė tė vogla tė cilat duan njė kohė tė konsiderueshme qė tė riformohen . Pėr kėtė motiv duhet pritur pak pėrpara se ky fenomen tė pėrsėritet .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dj-erjoni.albanianforum.net
 
Si I Kėrcasim Gishtat ?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni :: Kuriozitete-
Kėrce tek: