Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni

Shikim Te Kendshem
 
ForumFaqa StartueseGalleryCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Gjendet ne Rusi nje “Femije-Shpend”

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Dj-Erjoni
Dj-Erjoni
avatar

Numri i postimeve : 420
Registration date : 01/11/2007

MesazhTitulli: Gjendet ne Rusi nje “Femije-Shpend”   Sat Jan 31, 2009 11:48 am

Nje “Femije Shpend” eshte gjetur ne Volgograd pak jave me pare. Femija 7 vjecar i eshte marre te emes, nje grua 31 vjecare e cila kishte nje pasion te madh per zogjte, aq sa e kishte lene djalin e saj te rritej si nje njeri i eger. Femija jetonte me te emen ne nje apartament me 2 dhoma te mbushura me kafaze zogjsh dhe ne kushte te keqija higjienike. Mamaja nuk e ka keqtrajtuar femijen dhe as e ka lene pa ushqim, por thjesht nuk i ka folur asnjehere.

Keshtu djali ka arritur te mesoje gjuhen e shpendeve. “Kur fillon t’i flasesh, ai ciceron!” - shpjegon Galina Volskaya, nje punonjese sociale. Femija nuk eshte ne gjendje te kuptoje gjuhen njerezore, e vetmja gje qe arrin te beje eshte te ciceroje dhe kur shikon se njerezit e tjere nuk e kuptojne, perplas krahet njelloj sic bejne shpendet.

Mamaja, per fat te mire, ka firmosur dokumentat per te lene kujdestarine e femijes. “Femija Shpend” do te transferohet se shpejti ne nje qender per kurim mendor. Semundja e tij eshte e ashtuquajtura “Sindroma e Mowglit” e cila vitet e fundit ka filluar te shtohet, mjafton te mendosh se ky eshte rasti i gjashte ne 2 muajt e fundit.

Ne Kamboxha, para disa kohesh eshte gjetur nje grua 27 vjecare e cila jetonte ne Xhungel, ecte e zhveshur dhe nuk e kuptonte gjuhen e njerezve. Ndersa ne Afrike nje femije 8 vjec eshte gjetur ne mes te nje komuniteti majmunesh, dhe perseri ne Rusi nje femije 9 vjecar eshte bere kryetari i nje grupi qensh rrugace.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dj-erjoni.albanianforum.net
 
Gjendet ne Rusi nje “Femije-Shpend”
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni :: Kuriozitete-
Kėrce tek: