Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni

Shikim Te Kendshem
 
ForumFaqa StartueseGalleryCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 26 vjet burg pėr dėrgim tė spam-it

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Dj-Erjoni
Dj-Erjoni
Admin

Numri i postimeve : 420
Registration date : 01/11/2007

MesazhTitulli: 26 vjet burg pėr dėrgim tė spam-it   Sat Jan 31, 2009 11:30 am

Dėrguesit e porosive tė padėshiruara tė e-mailit mund tė pėrfitojnė bukur mirė me punėt e tyre tė pista dhe, tė kėnaqen bukur gjatė me rezultatet e punės sė tyre. Natyrisht, me kusht qė pėrfitimin ta kenė ku ta shpenzojnė dhe jo si njėzetetetėvjeēari, Robert Soloway, qė ky biznes e ka dėrguar nė burg.

Sipas tė dhėnave tė kompanisė Spamhaus, e cila merret me problematikėn e spamit dhe analizimin e shpėrndarjes sė porosive tė padėshiruara tė e-mailit, i dėnuari Robert Soloway ėshtė i teti me radhė nė listėn e spamerėve mė famėkeq nė botė. Soloway mė nuk paraqet rrezik pėr kutitė e e-mailave pasi qė gjendet prapa grilave dhe i kėrcėnohet dimi maksimal prej 26 vjet burg.

Robert Soloway ėshtė akuzuar pėr 40 pika tė aktpadisė, ndėrsa pėrveē 26 vjetėve maksimale me burg, ai kėrcėnohet edhe dėnim me para, nė vlerė prej 625.000 dollarėsh amerikanė. Gjykimi i tij nis pėrafėrsisht brenda dy javėsh, derisa nė paraburgim ai gjendet qysh prej vitit 2005.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dj-erjoni.albanianforum.net
 
26 vjet burg pėr dėrgim tė spam-it
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni :: Interneti dhe Shqipėria-
Kėrce tek: