Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni

Shikim Te Kendshem
 
ForumFaqa StartueseGalleryCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Mė shumė se 160 milionė ueb-faqe nė internet

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Dj-Erjoni
Dj-Erjoni
Admin

Numri i postimeve : 420
Registration date : 01/11/2007

MesazhTitulli: Mė shumė se 160 milionė ueb-faqe nė internet   Sat Jan 31, 2009 11:24 am

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re f.0330051157772_m.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 23 herė.

Nė muajin mars tė kėtij viti nė internet janė regjistruar rreth 163 milionė ueb-faqe, respektivisht 4.5 milionė mė shumė se njė muaj mė herėt, thuhet nė njė analizė tė internetit tė realizuar nga kompania Netcraft.
Kjo rritje e shpejtė, sipas Netcraftit, shpjegohet me popullaritetin e shtuar tė shėrbimit blog dhe tė shėrbimeve shoqėrore online. Pėr shembull, nė bllogjet e Google-t, numri i ueb-faqeve personale, brenda vetėm njė muaji, ėshtė shtuar pėr 842.000, ndėrsa nė rrjetin e shoqėrimit “MySpace”, 200.000 sosh.

Serveri mė i popullarizuar, sipas statistikave tė Netcraftit, mbetet “Apache”, qė pėrfshinė mbi 50% tė ueb-faqeve botėrore. Vendi i dytė pėr nga shtrirja i takon Microsoftit, qė merr pjesė me 35% nė tregun e serverėve (57.7 milionė ueb-faqe), ndėrsa pason Google, me 5.5 % (9 milionė ueb-faqe), Lighttpd me 0.95% (1.5 mln. faqe) dhe Sun, me 0.34, respektivisht (550.000 ueb-faqe).
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dj-erjoni.albanianforum.net
 
Mė shumė se 160 milionė ueb-faqe nė internet
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni :: Interneti dhe Shqipėria-
Kėrce tek: